Ekspresowe wyszczuplanie dzięki dermotkaninom? Tak, to możliwe!

with Brak komentarzy

Dermotkanina, to odkrycie ostatnich lat, zasługujące na uwagę osób dbających o szczupłą sylwetkę. Może ona stać się uzupełnieniem regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diety. Pojawiają się jednak pytania jak dermotkanina działa i czy jest ona w pełni bezpieczna?

Czym jest dermotkanina?

Dermotkanina to inteligentny materiał, który nie tylko okrywa ciało, ale również spełnia drugą, ważniejszą funkcję. Wykorzystywana jest ona do różnych celów, w których realizacji nie ma sobie równych. Jest w stanie ochronić przed zimnem, przeciwdziałać żylakom, ujędrniać, minimalizować cellulit i wyszczuplać, co nie jest bez znaczenia w czasach, kiedy tyle osób walczy ze zbędnymi kilogramami.

Dermotkanina zapewnia szybki efekt wyszczuplający, bez wylewania litrów potu na siłowni i męczącej głodówki. Regularne noszenie bielizny lub legginsów wykonanych z dermotkaniny sprawia, że już po zaledwie kilku (czy w niektórych przypadkach kilkunastu dniach), można dostrzec efekty w postaci ubytku centymetrów w obwodach ciała.

Dermotkanina zapewnia wyszczuplający mikromasaż

Właściwości modelujące i wyszczuplające dermotkaniny to efekt ukrytych w materiale kapsułek i tworzących tkaninę bioceramicznych włókien, które są splecione w ściśle określony sposób. Tworzą one spójną całość, która przylega do ciała niczym druga skóra, jednocześnie nie uwierając i nie ograniczając ruchów. Zapewnia ona zachowanie całkowitej dyskrecji i nie jest dostrzegalna spod ubrań.

W odzieży wykonanej z dermotkaniny można bez problemu aktywnie spędzać czas, odpoczywać, a nawet spać. Co ciekawe, tkanina w trakcie użytkowania bezustannie pracuje. Włókna poprzez uciskanie na skórę, wykonują ruchami kolistymi masaż, który przyspiesza i usprawnia mikro-krążenie krwi, co zmniejsza w widoczny sposób problem cellulitu na udach.

Efekt termiczny

W trakcie noszenia legginsów z dermotkaniny wyszczuplającej ciało emituje światło podczerwone, które odbijając się od włókien tkaniny, podwyższa nieznacznie temperaturę i wywołuje efekt, jaki występuje podczas zabiegów kosmetologicznych. Drenaż będący efektem działania dermotkaniny, w przyjemny sposób pozwala stracić kilka centymetrów w biodrach, pozbyć się opuchlizny nóg oraz tak zwanej pomarańczowej skórki.

Dermotkanina – mikrokapsułki i ich skuteczność

Dermotkanina jest wynikiem pracy wielu naukowców, którzy poza docenieniem właściwości włókien, z których powstaje materiał, dostrzegli możliwości technologii inkapsulacji, która z uwagi na wielokierunkowość zastosowań, jest aktualnie szybko rozwijającą się metodą w dziedzinie chemii.

W technologii tej ważną rolę odgrywają maleńkie kuleczki (mikrosfery) o wielkości mikrona, które znajdują się pomiędzy włóknami tkaniny. Zawierające one substancję aktywną biologicznie, którą chronią przed odparowaniem, zakwaszaniem, ogrzewaniem, utlenianiem. W kontrolowany sposób, za sprawą zmiany temperatury, ciśnienia, dyfuzji lub tarcia, zamknięte w mikrokapsułkach substancje, bardzo powoli uwalniane są do tkaniny.

Co kryją mikrokapsułki?

Substancje aktywne znajdujące się w mikrokapsułkach mają pochodzenie naturalne, są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Ich źródłem są rośliny obfitujące w związki działające na skórę w określony sposób. Co ważne, naukowcy „projektujący” dermotkaniny o działaniu wyszczuplającym, korzystali z bogactw flory roślinnej z całego świata, co ma wpływ na niesamowitą skuteczność produktu.

W mikrokapsułkach znaleźć można między innymi:

  • kofeinę – hamuje ona proces lipogenezy, tzn. przyrostu liczbowego komórek tłuszczowych, dodatkowo zmniejsza ich objętości; pobudza ona ukrwienie oraz powoduje odwodnienie komórek,
  • wyciąg z pokrzywy indyjskiej (forskolina) – nasila lipolizę i hamuje syntezę lipidów w komórkach tkanki tłuszczowej żółtej,
  • wyciąg z czerwonych winogron – poprawia krążenie w komórkach,
  • wyciąg z czerwonych alg – poprawia mikrokrążenie, wspomaga komórkową przemianę materii i dzięki temu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – zmiękcza, nawilża, ujędrnia skórę i pobudza mikrokrążenie,
  • olejek Copaiba – ujędrnia skórę,
  • wyciąg z arniki górskiej – posiada właściwości przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe oraz ściągające, łagodzi ona ból i wspomaga krążenie,
  • masło Shea – natłuszcza skórę, zapobiega utracie wody z naskórka, wspomaga regenerację skóry, zmiękcza i wygładza ją.

Mikrokapsułki zawarte w nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych dermotkaninach, działają zatem prozdrowotnie na organizm człowieka, pobudzając jego skórę do działania, a naturalne komponenty sprzyjają jej odżywieniu i ujędrnieniu. Co ważne, w ten naturalny sposób, dermotkaniny pomagają w redukcji nadprogramowych kilogramów masy ciała – szybko i efektywnie.