Skóra naszych dłoni jest niezwykle wrażliwa, a ich pielęgnacja bardzo wymagająca. Szczególnie zimą, ich powierzchnia narażona jest na przemarzanie oraz odwodnienie. Dzieje się tak w wyniku niskich temperatur i spadku wilgotności powietrza. Jak więc prawidłowo dbać o skórę dłoni, by zapobiegać jej wysychaniu i pękaniu, a jednocześnie zachować zdrową i delikatną?

Podstawą regeneracji skóry dłoni jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie oraz ochrona przed utratą ciepła. Gdy w ciągu dnia, nasze dłonie narażone są na częste zmiany wilgotności powietrza np. pracując w klimatyzowanych pomieszczeniach, powinniśmy jak najczęściej smarować je kremem nawilżającym. To bardzo ważne, gdyż przy każdym myciu rąk warstwa lipidowa naskórka znika. W nocy zaś, doskonałym rozwiązaniem jest wykonywanie odżywczego kompresu. Aby go zrobić, należy posmarować dłonie grubą warstwą kremu nawilżającego i założyć cienkie foliowe rękawiczki. Umożliwimy w ten sposób zawartym w produkcie składnikom odżywczym na odpowiednie wchłonięcie i pełne działanie.

Jak wybrać odpowiedni krem do rąk?

Zimowy krem  do rąk powinien zawierać substancje łagodzące podrażnienia (np. panthenol, allantoinę) i odżywcze (np. witaminę E). Dodatkowo, preparat powinien sprzyjać uzupełnianiu bariery lipidowej naszej skóry – świetnie działa jeżeli zawiera w sobie olejek makadamia, arganowy lub awokado. Gdy chcemy, by nasze dłonie były mniej narażone na działanie czynników zewnętrznych (np. ze względu na charakter naszej pracy) powinniśmy wybrać taki zawierający prebiotyk lub glicerynę.