Przebywanie w suchych pomieszczeniach oraz niskie temperatury niestety mogą przyczynić się do wysuszania naszej skóry, w tym również ust. Skóra warg jest szczególnie narażona na podrażnienia ze względu na brak warstwy chroniącej ją przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, mróz czy słońce.

Aby uniknąć nieestetycznego, a także bolesnego pękania ust zaleca się systematycznie nawadniać organizm, wprowadzić dietę bogatą w witaminy oraz stosować odpowiednią pielęgnację. Codzienne korzystanie z nawilżającej pomadki oraz regularne wykonywanie peelingu to podstawa takiej pielęgnacji. Regeneracja bardzo wysuszonej skóry warg może niestety trwać od kilku do nawet kilkunastu dni, więc radzimy uzbroić się w cierpliwość i stosować pomadki tak często, jak tylko jest to możliwe.

W doborze produktów do pielęgnacji ust ważne jest, aby unikać kosmetyków zawierających silikony i parabeny, które mogą je dodatkowo podrażniać. Basiclab Dermocosmetics Famillias pomadka ochronna do ust z naszego portfolio, wygładza i odżywia szorstkie, spierzchnięte usta. Skutecznie regeneruje naskórek uszkodzony wskutek działania czynników atmosferycznych czy innych podrażnień, a także chroni usta przed niekorzystnym wpływem wiatru, mrozu, deszczu czy słońca.

Wypróbuj sama i ciesz się pięknym uśmiechem, bez względu na porę roku! 🙂

PS. Obecnie pomadka BasicLab dostępna jest w Ziko Dermo w promocyjnej cenie – jedynie 8,90zł!